انجمن علمی اپتومتری ایران

آقای پرفسور عباس عظیمی(How to improve clinical skills in optometry during coronavirus pandemic, eye protections, patients managements, ocular signs and symptoms of covid-19 (part5))

آقای پرفسور عباس عظیمی(How to improve clinical skills in optometry during coronavirus pandemic, eye protections, patients managements, ocular signs and symptoms of covid-19 (part5))

How to improve clinical skills in optometry during coronavirus pandemic, eye protections, patients managements, ocular signs and symptoms of covid-19 (part5)

چگونه می توان مهارت های کلینیکی اپتومتری را ارتقاء بخشید در زمان همه گیری ویروس کرونا ، محافظت های چشمی ، مدیریت بیماران ،علائم و نشانه های چشمی بیماری کووید -19 (قسمت پنجم)

1-دکتر عباس عظیمی استاد علوم بینایی و اپتومتری دانشگاه علوم پزشکی مشهد  MS,OD , Ph.D

2-زهرا پاتو کارشناس ارشد اپتومتری دانشگاه علوم پزشکی مشهد  MS

3-زهرا همتیان کارشناس ارشد اپتومتری دانشگاه علوم پزشکی مشهد MS

 

به رسم ادب ، احترام و وظیفه لازم می دانم عرض کنم که در ماه های گذشته وقایع ناگواری در خانواده بزرگ اپتومتری رخ داد از آن جمله در گذشت جناب آقای دکتر امیری، شهادت اپتومتریست جناب آقای محمدرضا برادران روحانی، در گذشت  سرکار خانم طاهره شریعتمداری ،جناب آقای  مرتضی حافظ صادقی و نیز  دانشجوی ارشد اپتومتری جناب آقای رضا حاجی علیزاده ، همچنین همکارانی که عزیزان خود را از دست دادند .اینجانب فقدان این بزرگواران را به خانواده های معززشان تسلیت و تعزیت عرض می نمایم و یاد و خاطره آنها را گرامی می دارم.

همچنانکه مستحضر هستید، از حدود سه  سال پیش  سلسله  گفتاری هایی در خصوص چگونگی راهکارهای موفقیت در اپتومتری و  ارتقاء خدمات کلینیکی را درکنگره های مختلف مطرح  نموده ام و خوشبختانه مورد استقبال همکاران نیز قرار گرفته است . در شرایطی پنجمین سخنرانی  انجام میشود که جهان  و کشور ما ایران عزیز گرفتار ویروسی خطرناک  به نام کرونا و بیماری مهلک به نام کووید -19 شده است  که متاسفانه تا کنون جان صدها هزار نفر را در سراسر جهان گرفته و میلیون ها نفر مبتلا به این ویروس کشنده شده اند.

ضمن تشکر عمیق از کادر درمان  و همه  جان بر کفان نظام سلامت و آرزوی سلامتی برای همه این عزیزان،  باید اذعان  کنم که شما  اپتومتریست  ها هم به عنوان قسمتی از چرخه سلامت کشور در خط مقدم، مشغول خدمت رسانی به هم وطنان هستید و بار سنگین  این رسالت را برعهده دارید. خداوند یار و نگهدار شما باشد. سوال اصلی این سخنرانی اینست که در چنین وضعیت همه گیری، چگونه یک اپتومتریست  ضمن انجام خدمات،  از خود  و بیمارانش محافظت نماید  و حتی در این شرایط خدمات بیشتری را انجام دهد؟ در این سخنرانی سعی می شود راجع به چگونگی شکل گیری این ویروس ، علائم کلی بیماری کووید -19 ،شیوع، علائم و نشانه های چشمی، تحقیقات انجام یافته ، تشخیص های افتراقی، راههای درمان، مدیریت بیماران و نیز انجام واکسیناسیون برای اپتومتریست ها به عنوان مواجهین خط مقدم  با ویروس مطالبی بیان شود. همکاران عزیز باید از عواقب خطرناک این ویروس مطلع و راه های مبارزه با آن را خوب بدانند . البته به لطف اطلاع رسانی های موجود همه شما عزیزان از جزئیات مطلع هستید با آرزوی سلامتی ، بهروزی و موفقیت برای شما عزیزان.

تگ ها:
اشتراک‌گذاری:
۱۶۱

نظرات (۰)

نظر بدهید

آخرین مقالات